image?>
2020-11-02 309

День захисника України.

В Україні нині відбуваються досить складні процеси . Але попри всі проблеми росте покоління, яке вболіває за долю рідної країни, за свій народ та прагне зробити свій  внесок у відродження величі нашої держави.  14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно


14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.


Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

 

 Стало доброю традицією школи  збиратись в  переддень свята  14 жовтня на святому урочищі « Прощаниця» щоб прийняти в нашу шкільну республіку нове поповнення (учнів 5 класу), цей день став великим святом, адже тепер вони стали юними козачатами своєї школи та її майбутньою гордістю. Вступаючи до лав шкільного козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто поклялись, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, щоб в майбутньому стати гідними громадянами своєї Батьківщини. Для учнів старшої школи також проводилися різноманітні заходи з нагоди святкування - це і вікторини на знання козацьких традицій, і жартівливі змагання, і інші розважальні заходи.